Proje kapsamında mizaçtan başlayıp münazaraya kadar her ayın temasına uygun haftanın belirli bir günü atölye dersleri gerçekleştirilecek olup, ayda bir gün konunun uzmanı konuşmacılar tarafından daha geniş bir kitleye açık konferanslar düzenlenecektir.  

KASIM AYI

Mizaç Atölyesi

2.Hafta

KONFERANS PROF.DR.AYŞEN GÜRCAN

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisansını ve doktorasını Eğitim Bilimleri üzerine yaptı. Çalışma hayatına 1987 yılında Anadolu Üniversitesi’nde başladı, Eğitim Fakültesi’nde öğretmen yetiştiren bölümde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2005 yılında T.C Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı Bakan Müşavirliği’ne daha sonra T.C Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü’ne atandı, 2011 yılına kadar bu görevine devam etti. 2015 yılında 63. Seçim Hükümeti içinde T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görev aldı. 64. Hükümetin kurulmasından sonra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak atandı. 67. Seçim hükümeti içinde Eskişehir Milletvekili olarak görev almaktadır.

Eğitim bilimleri, öğretmen eğitimi, öğrenme-öğretme, öğrenme ve öğretme stratejileri, tekno-psikoloji, internet etiği ve internet bağımlılığı ile aile eğitimi alanlarında ulusal ve uluslararası yayınları bulunmaktadır.

3.Hafta

RÜMEYSA KADAK KONFERANSI

Rümeysa Kadak, 2018 seçimlerinde en genç milletvekili olarak Meclis’e girmiştir.Marmara Üniversitesi mezunudur. Üniversite yıllarında Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Aynı dönem içerisinde Türkiye ve dünya münazara şampiyonlarının katıldığı birçok turnuvanın koordinasyonunu üstlenmiştir. Ayrıca, ulusal ve uluslararası düzeyde birçok ödül kazanan Meridyen Münazara Kulübü’nün başkanlığını yapmış ve Sivil Toplum Farkındalık Ödülleri’nde Yılın Eğitim Projesi Ödülü’ne layık görülmüştür.

Kadak, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler üstlenmiştir. Genç KADEM’de Proje Sorumlusu ve Meridyen Derneği’nde Meridyen Genç Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Daily Sabah ve TRT World’de staj yapma fırsatı bulmuş, röportaj yapma, münazaralara katılma ve farklı kültürleri araştırma gibi ilgi alanlarına sahiptir. İyi derecede İngilizce bilen Kadak, bunun yanında Fransızca, Korece ve Almanca dillerinede hakimdir.

ARALIK AYI

Mizaç Atölyesi

1.Hafta

MİZAÇ ATÖLYESİ

İnsanın kendini geliştirebilmesi, böylelikle toplumu değiştirebilmesi kendini tanımlama ve eksikliklerini tespit etme öncül şartı taşımaktadır. Böylelikle mizaç atölyesi ile kendi yeteneklerini, üstün erdemini anlayıp geliştirmeyi, zaaflarını ise kontrol etmeyi öğrenmeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda mizaç atölyesi için MBTI ve Enneagram mizaç çalışmaları kullanılacak, öğrencilerin mizaç parametrelerini öğrenmesi ve kendini tanımlayabilmesi hedeflenecektir.

2. Hafta

MİZAÇ ATÖLYESİ

3. Hafta

MİZAÇ ATÖLYESİ

9’u Bir Yerdenin İlki ” Hevesli Olma ” Değer Atölyesi

13:30

KONFERANS

Konferans Konuşmacısı Öğrencilerin Talepleri Neticesinde Değerlendirilecektir

OCAK AYI

İrade Yönetim Atölyesi

1. Hafta

İRADE YÖNETİM ATÖLYESİ

İnsanı diğer bütün canlılardan ayıran ve onu şerefli bir canlı haline getiren hazzı erteleyebilme ve kendini yönetebilme becerisidir. Bu her ne kadar insan olmanın bir karakteristiği olsa da irade bir beceri olarak karşımıza çıkmaktadır. Böylece edinmeyi ve geliştirmeyi zaruri kılmaktadır. İrade becerisi kazandırma bağlamında irade atölyesinde iradeyi güçlendirecek model çalışmaları tanımlanacak ve iradeyi güçlendirme formülleri hayata geçirilmeye çalışılacaktır.

2. Hafta

İRADE YÖNETİM ATÖLYESİ

3. Hafta

İRADE YÖNETİM ATÖLYESİ

9’u Bir Yerdenin İkincisi ” Sorumluluk ” Değer Atölyesi

4. Hafta

MEHMET DİNÇ KONFERANSI

1980 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun oldu. RMIT Üniversitesi’nde Eğitim üzerine, Okan Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji üzerine, Melbourne Üniversitesi’nde Narrative Terapi üzerine yüksek lisans yaptı. Doktorasını ise Marmara Üniversitesi’nde internet bağımlılığı üzerine tamamladı. Melbourne Üniversitesi’nde bir yıl misafir akademisyen olarak bulundu.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji bölümünde çalışıyor ve aynı zamanda Dulwich Centre Uluslararası Fakülte Kurulu Üyeliği yapıyor. Dijital Bağımlılıklar, Psikolojik Dayanıklılık ve Narrative Terapi üzerine çalışmalarını devam ettiriyor.

ATÖLYE PROGRAMLARIMIZ HAZIRLANIYOR